Свалявський обласний будинок дитини отримав у дарунок новий автомобіль від угорських благодійників

Сьогодні, 21 грудня у Свалявському обласному будинку дитини знову свято. Цього разу у рамках підписаної заяви про наміри між Свалявським обласним будинком дитини та Генеральним консульством Угорщини в м.Ужгород поважні гості привезли в дарунок для малечі новий сучасний спецавтомобіль -Volkswagen Transporter 2018 року випуску, придбаний за кошти уряду Угорщини.

1

Церемонія передачі пройшла за участі в/п голови облради Йосипа Борто, народного депутата України Василя Брензовича, Генконсула Угорщини в м.Ужгороді Йожефа Бугайла та його першого заступника Куті Ласло, заступника директора департаменту охорони здоров’я ОДА Єлизавети Біров, голови Свалявської райради Мирослави Ливч, головного лікаря обласного дитбудинку Володимира Бейреша та ін.

2

Урочистій церемонії передувала прес-конференція. Її учасники у своїх виступах згадували історію цієї події. Йожеф Бугайла сказав:

- Це великий знаковий день напередодні Різдвяних свят. Міністерство закордонних справ Угорщини дотримало свою обіцянку, відгукнувшись на прохання вирішити одну з важливих проблем будинку дитини м.Свалява у придбанні спецавтомобіля. Першим кроком було підписання 28 листопада мною та головлікарем дитбудинку Заяви про наміри щодо фінансової допомоги з боку угорського уряду для поліпшення умов проживання сотні покинутих батьками маленьких діток Закарпаття. Тим самим ми підтвердили домовленість між головою ОДА Геннадієм Москалем та заступником Міністра закордонних справ та зовнішньої торгівлі Угорщини Левенте Мадяра про реалізацію спільних проектів, у т.ч. з підтримки Свалявського дитбудинку. Ми прислухались до потреб закладу. Сьогодні через два тижні після офіційного підписання документу виконуємо перше зобов’язання і передаємо у власність комунальній організації «Обласний будинок дитини м.Свалява» сучасний автомобіль. А щоб це відбулося так швидко, своє плече підклали представники благодійного фонду Товариства угорської культури області. За угорською традицією у Святвечір маленький Ісусик приносить подарунки. І сьогодні такий подарунок для сиріток Закарпаття зробила Угорщина, - розповів дипломат.

Василь Брензович щиро привітав всіх з прийдешніми святами та подякував угорському уряду, який взяв під своє крило цей будинок дитини та турботу про нього.

3


4

- Так має бути, бо добрі сусіди повинні допомагати один одному, спільно ділити і радість, і проблеми. Наша організація зробила все для того, аби цей автомобіль приїхав за визначеною адресою якомога швидше. Щоб колективу працювалось краще, а діткам жилося комфортніше, - наголосив В.Брензович, додавши, що після цього крок за кроком буде зреалізовано і наступні наміри: побудова навісу для сушки дров та ремонт покрівлі.

5

Йосип Борто розповів історію зародження даного свята, яка почалася з його вересневої робочої поїздки у цей заклад.

Для себе відмітив, що тут працюють щирі, доброзичливі, сумлінні працівники, дітки проживають в чистоті і теплі, але є проблеми, які самотужки колективу не вирішити: відсутність сучасного автомобіля для перевезення діток в обласні медзаклади для огляду та лікування. Наявний 25-річний мікроавтобус марки Toyota нагадував ратитерну автоодиницю. Нема сушки для дров, та й покрівля будівлі потребує капітального ремонту. Звичайно, хотілося невідкладно вирішити все це, але, знаючи, які тягарі за нинішніх не простих реалій на обласному бюджету, давав собі звіт у тому, що потрібно шукати благодійників. Я невідкладно розповів своїм угорським друзям про ситуацію, яка зачепила до глибини душі. Вже вдруге сюди зі мною приїхав Генконсул Угорщини в м.Ужгороді Йожеф Бугайла, який також щиро пройнявся проблемами цього закладу. І як бачите, в дуже короткі терміни є результат. І можете бути впевнені, що всі щирі наміри угорських друзів щодо цього закладу будуть зреалізовані, - наголосив Йосип Борто, підкресливши, що цим діткам не повезло з батьківською турботою, але їм повезло, що вони потрапили в такий чудовий колектив, який знайшов для них ще й гарних друзів.

6

- Купайте діточок у любові і теплі, щоб вони зростали щасливими, а ми разом із нашими гарними сусідами старатимемося відгукуватися на ваші запити завжди, - підсумував Йосип Йосипович.

Єлизавета Біров із сумом згадала, яким був будинок 25 років тому, коли вона вперше завітала до нього. Здавалося, що тут нема ні умов, ні можливостей виховувати малечу. Та час іде і все змінюється.

- Нині,- підкреслила Єлизавета Біров, - дякуючи напору та сумлінню головного лікаря обласного Будинку дитини Володимира Бейреша заклад перетворився на теплу, затишну оселю. Депутати облради, департамент охорони здоров’я стараються, аби дітки мали харчування, лікування, колектив – зарплату, але ситуація в країні непроста, а на капітальні видатки, які є чималими, ясна річ, не вистачає. Ми раді, що маємо такого мецената , як уряд Угорщини та його дипломатичне відомство в Ужгороді.

Згадала Є.Біров та подякувала угорським сусідам за гуманітарну допомогу жителям краю медичними препаратами.

7

Мирослава Ливч традиційно щиро і від усього серця подякувала всім , хто долучився до цієї благородної справи:

- Давайте разом творити завтрашнє цих хлопчиків і дівчаток щасливим, плекати їх любов’ю, тоді вони не відчуватимуть себе ні покинутими, ні сирітками, - наголосила вона.

Теплим був виступ Володимира Бейреша. Він з поклоном подякував всім поосібно за допомогу та сказав, що очолюваний ним заклад уперше має таких високих гостей. І хоч проводяться різні заходи на державному рівні , аби сирітки мали свої щасливі сім’ї, однак їх, на жаль, не меншає.

- Додає оптимізму те, що наміри переросли в діло. Ви запалили вогник надії в очах наших маленьких вихованців і він світитиме, дасть Бог, ще яскравіше, бо відбулося це в часі величних свят, - підсумував він.

На цій теплій ноті всі учасники вийшли на вулицю, де на них чекав новеньки Volkswagen Transporter. Йожеф Бугайла та Володимир Бейреш урочисто перерізали червону стрічку та розпорядились завести машину…

Прес-служба Закарпатської облради