Більше сотні маленьких закарпатців із Свалявського дитбудинку дочекалися комфортабельного мікроавтобуса, конфіскованого на кордоні

Сьогодні, 6 червня, голова обласної ради Михайло Рівіс разом з в.о. директора департаменту охорони здоров’я Тетяною Міцьо, головою Свалявської райради Мирославою Ливч, керівництвом Закарпатської митниці ДФС та управління державної виконавчої служби - Миколою Ясевичем та Сергієм Губченком, з приємним візитом завітали у Свалявський обласний Будинок дитини.

DSC_0363  

Поважні гості вручили ключі від мікроавтобуса, який свого часу був вилучений за порушення митних правил на українсько-словацькому кордоні, а потім конфіскований за рішенням суду на користь держави. Комфортабельного та сучасного автомобіля  вже так давно потребував цей заклад для перевезення малечі у клініки області. Такий благородний випадок – уже вдруге в історії краю. Вперше ключі від конфіскованого авта Михайло Рівіс вручив більше року тому головному лікарю санаторію «Малятко» Галині Мороз.

На території дитбудинку – веселий гамір малечі, та вся увага прикута до в’їжджаючого Мерседесу-Бенц. Головний лікар Свалявського дитбудинку Володимир Бейреш щиро подякував посадовцям за приїзд у дитячу оселю та підтримку, яку вони постійно надають від щирого серця. Нині тут виховується 110 дітей віком до 3-х рочків. Також у закладі діє відділення медико-соціальної реабілітації для дітей-сиріт, дітей із сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, та дітей із малозабезпечених сімей.

DSC_0366

-  Ми вдруге зробили гарну і корисну справу разом з митниками та двсниками, і у рамках чинного законодавства привезли та передали конфіскований за порушення митних правил автомобіль, який за рішенням суду на безоплатній основі перейшов у власність держави, а відтак – на баланс дитбудинку. Відтепер цей транспортний засіб «служитиме» для сотні маленьких закарпатців, які часто потребують огляди та лікування у різних медичних закладах краю, – наголосив Михайло Рівіс, зазначивши, що від   конфіскації і до передачі авто шлях – непростий.

DSC_0377

Ініціативу передачі конфіскованого мікроавтобуса для дитбудинку очільник облради обговорив з керівництвом митниці та ДВС після відвідин малечі у День Святого Миколая. Далі заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби – начальник Управління державної виконавчої служби Сергій Губченко домігся одноголосної підтримки на відповідній комісії на користь дитячого будинку. Проте, через бюрократичну тяганину чинного законодавства, процедура передачі безоплатно автобуса вийшла довготривалою. І ось цей благословенний день настав, який переріс у справжнє свято для всього закладу.

DSC_0389

-   На балансі нашого дитбудинку був старенький автобус. Якось ми везли діток в обласну лікарню, що в Мукачеві, на профілактичні процедури і він зламався посеред дороги. А на дворі стояла зима. Довелось на ходу приймати рішення: працівники закладу швидко згуртувалися і власними автомобілями забрали діток, аби не замерзли, – згадує керівник закладу та не може надякуватись. Його підтримала і голова райради Мирослава Ливч, яка сказала:

-  Щиро дякую Михайлу Рівісу, керівництву митниці та державній  виконавчій  службі за такий щедрий дарунок, який полегшить життя і діткам, і їх вихователям. Цим самим, посадовці ще раз сказали вголос: чужих діток на цім світі не буває.

DSC_0401

Відтак усі разом оглянули дитячі групи та умови, в яких проживає малеча. А в.о.заступника начальника Закарпатської митниці Микола Ясевич, який вперше відвідав цей дитячий заклад, запевнив, що митники готові підставити своє плече і малечі, і всім тим, хто опікується ними.

Дітки зі свого боку розповіли гостям зворушливі віршики.

Прес-служба Закарпатської облради